BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7495169
*
nr 749 5169
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 19
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2012
kl 17:47:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 20:51:33
1
100 kr
24/3 09:38:44
2
200 kr
25/3 08:19:24
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:42
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:19
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3164 Ljusstakar
2 st, Aluminium, nutida. Höjd: 26-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:10
-
3163 Ljusstakar
2 st, smide. Höjd: 25-42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:49
-
3041 Ljusstakar
ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:11
*
Ljusstakar
nr 749 5169
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 19
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 20:51:33 | 1 | 100 kr |
24/3 09:38:44 | 2 | 200 kr |
25/3 08:19:24 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:42 -
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:19 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3164 Ljusstakar
2 st, Aluminium, nutida. Höjd: 26-31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:10 -
3163 Ljusstakar
2 st, smide. Höjd: 25-42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:49 -
3041 Ljusstakar
ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:11